поради Психолога

 

Синкінезія: на що звернути увагу батькам учнів

 

Звичайно, багато людей, які вперше спробували грати на фортепіано, мали таку ж проблему: при спробі грати обома руками це було неможливо, оскільки несвідомо обидві руки рухали одними і тими ж пальцями. Це називається синкінезом, і це відносно поширене явище., особливо в дитинстві. Це просто мимовільний рух, коли ти робиш інше, що є добровільним.

Хоча це може бути зовсім не серйозним, є випадки, коли вони є симптомами важкого неврологічного захворювання.Слово synkinesis відноситься до мимовільне скорочення м’язів, пов’язане з довільним рухом. Іншими словами, це неконтрольовані рухи, які виробляються шляхом здійснення контрольованого руху іншою кінцівкою або ділянкою тіла. Щоб з’ясувати, чи існують синкінези, існують різні маневри для вивчення рухів, як добровільних, так і мимовільних. Зазвичай, полягає в тому, щоб змусити їх робити добровільний рух, в якому задіяна дрібна моторика, хоча грубі рухові навички також потрібно буде вивчити.

В нашій школі із вересня 2021 року відкритий логопедичний пункт, проводиться діагностика всіх учнів практичним психологом, логопедом-дефектологом. При виявленні симптомів або порушень у дитини спеціалісти звертають увагу батьків та складають індивідуальний план, за яким і працюють.

Не бувають проблем, яких не можна вирішити!

 
24.jpg

Графік роботи практичного психолога та соціального педагога (4 поверх, кабінет соціально-психологічної служби 2021/2022 навчальний рік)

Основні напрями роботи практичного психолога та соціального педагога

1) психологічна просвіта

2) психологічна профілактика

3) корекційно-розвиваюча робота

4) консультаційна та діагностична

 

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЗА ПСИХОЛОГІЧНОЮ ДОПОМОГОЮ

10 жовтня, у День ментального здоров’я, за підтримки першої леді Олени Зеленської в Україні розпочалася інформаційна кампанія «Скажи чесно, як ти?», що має на меті допомогти громадянам подолати стрес і тривожність.

Номери «гарячих ліній», на які можна звернутися для отримання безоплатної психологічної допомоги, а також про інші інструменти дізнавайтесь за посиланням

 

КУРС ІЗ ПСИХОЛОГІЧНО-ЕМОЦІЙНОЇ ПІДТРИМКИ

ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ТА ШКІЛЬНИХ ПСИХОЛОГІВ 

Громадська спілка «Освіторія» за підтримки МОН та ЮНІСЕФ започаткувала безкоштовний курс із психологічно-емоційної підтримки для вчителів та шкільних психологів «Розумію».

Курс поєднав теорію та практику психології і нейрофізіології та побудований на дослідженнях від провідних світових експертів і практичному досвіді найкращих українських учителів та психологів.

Серед знань, які здобудуть учасники протягом навчання:

• як адаптуватись у новій реальності й допомогти зробити це учнівству?

• як емоційна компетентність впливає на доросле життя? які існують інструменти розвитку емоційного інтелекту? що робити з емоціями війни та як на практиці допомогти собі й оточенню?

• що таке арт-терапія та як використовувати її в роботі з учнівством під час адаптації до умов навчання в школі?

Навчання відбувається онлайн на платформі О.Університет. Долучитись до курсу можна за посиланням. Крім відеоуроків та вебінарів, передбачені практичні зустрічі з експертами, на яких можна обмінюватись досвідом, отримувати зворотний зв’язок та поглиблено обговорювати питання та кейси, що виникають під час застосування запропонованих на курсі інструментів та методик.

Навчання є повністю безкоштовним. Після успішного проходження курсу вчителі отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 30 годин.

 

КОМАНДА «ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ» ІНІЦІЮВАЛА СТВОРЕННЯ ВІРТУАЛЬНОЇ ДОШКИ ПОДЯКИ ВІД ДІТЕЙ ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ

До Дня захисників і захисниць України 14 жовтня команда проєкту «Підтримай дитину» проводить загальноукраїнську ініціативу «Віртуальна дошка подяки від дітей захисникам України».

Щоб доєднатися до ініціативи та подякувати тим, хто захищає Україну, кожен охочий може розмістити слова вдячності і підтримки захисникам та захисницям, що щоденно боронять Україну. Приймаються власні малюнки та текст.

Як це зробити?

1 Зайдіть за посиланням.

2 У нижній панелі натисніть «Додати», з’явиться поле, зробіть допис або додайте матеріали.

3 Фон і текст допису можна змінювати за формою та кольором.

4 Натисніть «Опублікувати».

З метою дотримання інформаційної безпеки допис з’явиться на дошці для загального перегляду після того, як модератор його підтвердить.

До заходу можуть долучитися всі охочі: діти, батьки, педагоги. Дошка буде активною та доступною для розміщення записів до 14 жовтня включно. Далі найбільша електронна листівка буде передана захисниками.

 

КОНФЕРЕНЦІЯ ДЛЯ УЧНІВ «МОДЕЛЬ ООН»

4-5 листопада відбудеться VI Всеукраїнська онлайн-конференція «Модель Організації Об’єднаних Націй», у якій можуть узяти участь українські школярі.

Імітуючи роботу органів ООН, вони підготують виступи у ролі дипломатів. Дотримуючись правил і процедури, представлять інтереси країн, візьмуть участь в обговоренні проблем регіонів світу та запропонують шляхи їхнього вирішення.

Щоб подати заявку на участь у конференції, представники закладів освіти мають сформувати команду з п’ятьох учнів 9-11 класів та заповнити анкету за посиланням. Школи-учасники будуть відібрані за мотиваційними листами учнів-претендентів. Заявки приймаються до 17 жовтня. Більше деталей – ось тут

 

НАВЧАЛЬНІ СЕСІЇ ДЛЯ УЧНІВ З ПИТАНЬ КІБЕРБЕЗПЕКИ

21 жовтня у межах KPMG Global Cyber Day консультанти з кібербезпеки KPMG в Україні на чолі з Олексієм Яковським, партнером та керівником практики, проведуть дві інтерактивні навчальні сесії для учнів молодших (7-10 років) та старших (11-17 років) класів.

Експерти доступно розкажуть про правила поведінки в інтернеті, зокрема кібергігієну. Сесії проводитимуть безкоштовно за умови попередньої реєстрації. Реєстрація доступна за посиланням.

Діти дізнаються про пошук в інтернеті, кіберзалякування, кіберзагрози, онлайн-ігри, соціальні мережі, безпеку пристроїв, онлайн-магазини тощо.

 

НОВИЙ СЕЗОН «ЛЕКТОРІЮ ДЛЯ ЮНИХ ХІМІКІВ»

Розпочинається 6 сезон «Лекторію для юних хіміків», який став для учнівської молоді можливістю зазирнути у хімічний світ, зрозуміти перспективи хімічного фаху. Щороку лекторій об'єднує учнів та вчителів шкіл, ліцеїв, гімназій і коледжів з усіх куточків України. Участь у заході можуть взяти учні старших класів. 

У програмі – тематичні лекції з основних розділів хімії, науково-популярні лекції та семінари. Заняття відбуваються в інтерактивній формі й супроводжуються обов'язковим експериментальним блоком, який дозволить зрозуміти і засвоїти найскладніші теми.

Участь безкоштовна з обов’язковою реєстрацією. Докладніше про лекторій – тут.

 

СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ 2022

У першому етапі сертифікації вчителів початкових класів цьогоріч взяли участь 1855 осіб, що складає 93,5% від зареєстрованих на сертифікацію. Загалом успішно склали незалежне тестування 1335 педагогів із різних регіонів України. 72% учасників сертифікації вчителів початкових класів, які взяли участь у незалежному тестуванні, подолали прохідний бал.

12 жовтня розпочався третій етап сертифікації. На цьому етапі Державна служба якості освіти аналізує практичний досвід роботи учасників сертифікації.

Експерти оцінюють професійні компетентності учасників сертифікації за допомогою спостереження за навчальними заняттями та їхнім самоаналізом, аналізу самопрезентації учасника, інтерв’ю. Нововведенням цього етапу є використання електронної форми експертного висновку, щоб оперативно працювати з документами та залучати експертів з-за кордону.

Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників із високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їхньому поширенню.

 

Батькам: методи зниження тривожності дитини на карантині

В умовах пандемії COVID-19 й карантину сім‘ї з дітьми опинились у зоні найбільшого стресу й напруження: батьки, окрім хвилювання за поточні події, майбутнє, перебувають під подвійним стресом через необхідність поєднувати роботу, догляд за малюками й дистанційне навчання старших дітей.

Таке батьківське напруження не може не вплинути на стан дітей. 

Детально за цим посиланням.

Питання з якими часто звертаються до практичного психолога

Як складається консультаційно-методична діяльність психолога?

-Діяльність психолога досить різноманітна. Працювати доводиться не тільки з дітьми різного віку, а й з їхніми батьками і педпрацівниками. Причому, кожна людина, з якою працюєш індивідуальна, унікальна і володіє тільки їй властивими рисами і якостями. Детально тут.

Рекомендації МОН щодо безпечної поведінки в цифровому просторі

У зв'язку зі зростанням чисельності випадків небезпечної поведінки дітей, зокрема обумовлених впливом соціальних мереж в Інтернеті, Міністерство освіти і науки України надсилає рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі.

 

Секрети відповідальності

Запис прямої трансляції для батьків з гіперактивними дітьми. Секрети відповідальності (мовою оригіналу).

 

«Урок для батьків»: булінг

З вас насміхаються на роботі, залякують, б’ють, вимагають грошей і ви не знаєте як дати відсіч агресорам, і коли це все може закінчитися. Погодьтеся, не надто типова ситуація для колективу дорослих людей. А от з нашими дітьми це може трапитись і трапляється. Дивитись відео.

 

Як допомогти своїй дитині

Пропонуємо надзвичайно цікавий майстер- клас відомого арт-терапевта Олени Тараріної “Як допомогти своїй дитині» (мовою оригіналу).

 

Як боротися з булінгом: поради для дітей

Якщо ти зіткнувся з булінгом, не закривайся у собі – з цим не впоратися самотужки. 
Дізнайся, що робити і де шукати допомогу.
Відео UNICEF Ukraine 

Як зупинити булінг: поради для батьків

Будь-яка дитина може стати жертвою булінгу. Більшість жертв приховує це від батьків. Такі діти самотні у своїй біді і потребують допомоги. Дізнайтесь, як визначати ознаки булінгу і що робити, якщо ваша дитина стала жертвою.
Відео UNICEF Ukraine

Як запобігти булінгу: поради для свідків

Для декого школа – не фан і друзі, та навіть не фізика чи хімія. Це постійне фізичне і психологічне насильство.

Дізнайся, що робити, якщо ти став свідком булінгу.
Відео UNICEF Ukraine

 

Виховання дітей. Різниця у вихованні хлопчиків та дівчаток

Пропонуємо майстер- клас практичного психолога СШ № 49 “Виховання дітей. Різниця у вихованні хлопчиків та дівчаток”

Дії батьків у разі вербального булінгу

Як допомогти дитині, якщо вона стала жертвою вербального булінгу.

 

Як допомогти дітям у  булінговій ситуації

Згідно з результатами різних опитувань, більшість дітей і підлітків стверджує, що в їхніх школах має місце булінг.
Детально тут.

 

10 причин чому корисно обійматися

Обійми роблять учнів успішними у навчанні.
Детально тут.

 

Пам’ятка для батьків

Як допомогти дитині, якщо вона  стала жертвою булінгу.